–Сідайте, – відчиняє переді мною двері «Ролс-Ройса» хлопець у модному костюмі. Автомобіль мільйонерів стоїть на набережній в марині Порто-Черво, що на італійському острові Сардинія.
Я у просолених шортах і вилинялій футболці, але продавця мій вигляд не збентежує.
Хлопець натискає кнопку всередині «ролса», і звідти вискакує парасоля.

– Якщо ви купите машину – парасоля дістанеться задарма.
Розговорилися. Продавець – англієць. Отримав роботу, здивувавши офіс найпрестижнішої у світі автомобільної марки своїми енциклопедичними знаннями про «Ролс-Ройс».

Автосалон "Ролс Ройс" Сардінія
Автосалон “Ролс Ройс” Сардинія 

Дізнавшись, що ми прийшли сюди на яхті, розповідає про своє плавання з острова Борнео (Малайзія) аж до Австралії.

До машини підходить черговий бічуган теж у шортах і ще гіршій футболці, не соромлячись, сідає у вишукане шкіряне крісло «ролса» і обдивляється навкруги.

Продавець чемно розповідає про всі принади чудо-машини; хтозна, може саме в цього дядька лежать у кишені триста тисяч євро, скільки коштує автівка.

Порто-Черво – найдорожча марина Сардинії. Добова стоянка 50-футової яхти обходиться у 430 євро! Це у чотири рази дорожче, аніж в Хорватії, у десять разів, ніж в Іспанії і в тридцять – ніж в Греції!
Поруч із фешенебельним магазином – туалет марини. Заходжу. Замість унітазу на мене нахабно витріщається дірка в підлозі. Точно така, як десь в українському райцентрі, де за 430 євро цілий місяць житиме сім’я з чотирьох чоловік!

Марина Порто-Черво. Найдорожче місце  на Сардинії
Марина Порто-Черво. Найдорожче місце
на Сардинії

На причалі пришвартовані люксові яхти – справжні круїзні лайнери і за розміром, і за ціною.
10, 50, 100 мільйонів – верхньої межі немає. Денна стоянка коштує кілька тисяч євро, одна заправка – 40–50 тисяч.

Порівняно з цими суднами наша 50-футова яхта видається дешевою довбанкою. І зрештою, 430 євро – це просто квиток для плебса, який хотів подивитися на життя справжніх мільйонерів і мільярдерів, які й створили для себе цей курорт.

Президентський сьют у готелі Cala di Volpe (три спальні, солярій, басейн і фітнес-зал) коштує  26 тисяч євро за ніч
Президентський сьют у готелі Cala di Volpe (три спальні, солярій, басейн і фітнес-зал) коштує
26 тисяч євро за ніч

Отож, якщо у вас є вибір: побувати в Порто-Черво чи ні – сміливо обирайте другий варіант.

Сардинія – не лише дорогі марини. Це бірюзова вода й білосніжні пляжі серед жовтувато-червонястих скель. Але точнісінько такі ж краєвиди чекають на вас і в Греції, і в Іспанії, і в Хорватії.

Особливості яхтинга на Сардинії

Чартерна компанія влаштовує брифінг для капітанів, на якому знайомить із акваторією плавання, особливостями, погодою та радить місця стоянок і порти заходів. Наприклад, у протоці Боніфачо швидкість вітру завжди на 10 вузлів вища через ефект труби.

Через невелике зіткнення відколовся шматочок обшивки на одній із яхт. У Хорватії з мене за таке взяли 150 євро. Італійці спочатку оцінили ремонт в 20-30 євро, а потім узагалі махнули рукою: та нехай, нічого не треба!

Марина Каніджоне розташована найближче до Корсики. Якщо берете яхту там, то маршрут такий: архіпелаг Ла Мадалена (68 островів) і Південна Корсика (Боніфачо).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

nine + five =