Хургада

Найпопулярнішим місцем для дайвінгу в Хургаді є риф Карлес, який знаходиться приблизно за одну годину поїздки на катері від міського порту. На рифі ви зустрінете різноманітних риб: від груперів і рибок-клоунів (згадайте мультик про Немо) до акул-молотів, тунців і барракуди.

У Хургаді розкішні піщані пляжі
У Хургаді розкішні піщані пляжі

А справжніми хазяйками рифу себе вважають мурени. Для шанувальників дайвінгу на «реках» (затонулих суднах) поблизу Хургади є судно Rosalie Moller, яке лежить на глибині 35–45 метрів. Воно затонуло в 1941 році під час Другої світової війни внаслідок бомбардування німецькими літаками. Незважаючи на вік, Rosalie Moller непогано збереглося.

bow_justin_16_6a
Судно Rosalie Moller лежить на глибині півсотні метрів

Занурення до цього судна потребує досить високої дайверської кваліфікації та спеціального обладнання, яке можна взяти в оренду в місцевих дайв-центрах.

Марса Алам

Ще одне популярне місце на червономорському узбережжі Єгипту. Тут є кілька коралових рифів, повних жвавого підводного життя. В цьому регіоні ви зможете зустріти навіть дюгонів та дельфінів.

dugong-dugon_07
Дюгоні доживають до 70-літнього віку. Фото Андрія Некрасова

Марса Алам приваблює дайверів з Чехії, переважно вони зупиняються в дайв-центрах Марса Шагра і Марса Накрі. Тут дозволено пірнати на місцевих рифах щодня з 6-ї ранку до 20.30 без супроводу гіда. Можливі також нічні занурення, але вже в компанії місцевого дайвера.

«Через тропічний клімат й багату флору та фауну Марса Алам став одним із найпопулярніших місць відпочинку в Єгипті. Перевага цього мальовничого курорту – коралові рифи, чисте море і затонулі кораблі, до яких ви маєте право занурюватися», – розповідає директор Єгипетського туристичного офісу в Празі Мухамед Десоку.
У місцевих центрах підводного плавання можна пройти курс навчання і отримати сертифікатів дайвера.

dsc_1333-1
Мухамед Десоку – директор Туристичного офісу Єгипту в Празі

Уроки включають в себе ознайомчі занурення, занурення для початківців і для професіоналів. Таким чином, дайвінг може спробувати кожен.
Сертифіковані дайвери можуть вирушити в подорож на човні до рифу Сатайя. Окрім огляду барвистих риб і коралів, тут можна поплавати в товаристві дельфінів.
У рамках поїздки також підводне плавання і дайвінг в Долфін Бей. Більш досвідчені дайвери можуть відвідати острови Бразерс, які є національним парком. Острови Бразерс – одне з найкращих місць для дайвінгу.

Проте ознайомитися із підводним світом можна, і не занурюючись у море. «Придбайте тур на човен із скляним дном, і ви відкриєте для себе фантастичний світ морських глибин», – радить Мухамед Десоку.

Більше інформації – на веб-сайті Туристичного офісу Єгипту www.egypt.travel

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

20 − 19 =