Ігор та Валя Захаренки

У гостях у Санти. Фінляндія
У гостях у Санти. Фінляндія

• Ігоре, Валю, зізнавайтеся, звідки засмага?

Ігор: це ще зі Шрі-Ланки. Оце вперше там побував. Сподобалось, я очікував гіршого, а виявилося, що там доволі чисто, можна вільно гуляти і вільно дихати. На курортах навіть можна пити воду з-під крану. Хоча це, звісно, не пляжний відпочинок, там треба мандрувати, тому ми будемо робити екскурсійні тури до Шрі-Ланки.

Валя: А я щойно з Ніцци, проводила там екскурсії для нашої групи. І знову збираюся до Ніцци, тепер вже з Ігорем та нашим сином Іваном. А молодший син Степан нас чекатиме, бо він там вчиться. Я у Ніцці проводжу дуже багато часу, вже вивчила її уздовж і впоперек. Вже маю там друзів, вчу французьку, самовдосконалююся. Тому знаю, що показати туристам з України, коли до Ніцци приїздять наші групи. Ігор привозить групи, а я їх там зустрічаю і веду далі, показую різні закапелочки, нетуристичні місця. Розповідаю історію Ніцци. Там завжди було багато росіян, вони навіть називають Ніццу «російською Рив’єрою», щоправда, французам про це невідомо (сміється). Колись ще імператриця Олександра Федорівна відкрила для росіян цей курорт, ми про це також в наших екскурсіях згадуємо, але без пафосу. Цитуємо Шевченкове «Як опеньок засушений. Тонка, довгонога». Розповідаємо про українські місця в Парижі і на Південному узбережжі Франції, зокрема про тутешню еміграцію Володимира Винниченка, який на Лазуровому узбережжі прожив останній період свого життя. Одне слово, ідемо в ногу з часом.

img_8349
На Лазуровому узбережжі Франції

• А асортимент ваших турів як останнім часом змінився?

Ігор: асортимент увесь час розширюється, але наша нова концепція полягає в тому, щоб комбінувати мандрівку літаком з мандрівкою автобусом. Тобто, найважчу частину ми долаємо літаком, уникаючи поганих доріг та марудного проходження кордонів. Летимо до Брюселя, Мілана, Праги, Лондона, Барселони, а далі пересідаємо в гарні автобуси і гайда! До речі, вартість туру від цього не зростає.

Валя: Хочемо завезти наших мандрівників подалі, і наша зупинка навіть не в тих великих містах, які перерахував Ігор, багато людей там вже бували, та і по закінченню туру вони можуть на будь-який час там ще залишитись. А ми хочемо показати їм місцини, до яких вони навряд чи самі доберуться.

Ігор: І всі наші трапези ми влаштовуємо в гарних ресторанчиках, ніхто не давиться бутербродами. Дегустації, гастрономія – важлива деталь наших мандрівок.

Ігор та Валя у Норвегії
Ігор та Валя у Норвегії

• Це робочі поїздки, а удвох чи родиною ви давно відпочивали?

Ігор: Ні, недавно! На моє сорокаріччя їздили з Валею на острів Балі! Я купив там камеру і зняв передачу для «Феєрії Мандрів».

Валя: Коли твоєю роботою і є твоя улюблена справа, то неможливо відділити робочі поїздки від приватних! І те, і те – задоволення. А щодо Балі, то я просто закохалась в цей острів, дуже б хотіла побувати там ще, причому, майнути на пару місяців (сміється), а ще краще – на півроку! Ще хочу проїхати всю Америку на авто з вудкою і палаткою!

img_2466
Ігор із синами на Майдані. 2013 рік

• Ігоре, ми познайомились з тобою і зробили перше інтерв’ю для газети «Галицькі Контракти» 15 років тому, і тоді, пригадую, ти розповідав, як вперше потрапив до Парижа, як ходив нічним містом, зустрічав клошарів під мостами через Сену. Як змінився Париж за ці роки?

Ігор: Він однозначно став кращим – чистішим, комфортнішим, зручнішим, дуже виросла інфраструктура.

%d1%85%d1%83%d0%b0%d1%88%d0%b0%d0%bd%d1%8c

• Ти задовго до революцій в Україні у закордонних поїздках водив свої групи з українським прапором. Так українців всюди ідентифікували. Щось додалося зараз в атрибутиці?

Ігор: Я це робив з 1996 року. Водив групи з прапором України. Зараз у нас усі гіди у вишиванках, а ходимо зі справжнім стягом. Це наш талісман, він трохи пошарпаний, але це той самий прапор, який був зі мною на Майдані тієї страшної ночі, коли розстрілювали людей.

• А як загалом реагують люди за кордоном на тебе у вишиванці і з прапором?

Ігор: Дуже позитивно всі європейці реагують. А як росіяни – не знаю, вони не кажуть. Звісно, серед них є багато непоганих людей, яким соромно зараз за свою країну. Був такий випадок, я заходжу у Мулен Руж і чую, як група росіян на запитання «Веа ю фром?» відповідають, що з Білорусії. Я, проходячи повз них (у вишиванці, звісно), запитав «Що, соромно бути росіянами?». Вони знітились. Мабуть, соромно.

%d0%b7-%d0%ba%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%be
Володимир Кличко та Ігор Захаренко під час Революції гідності

• Ігорю, ти зняв на Майдані те відоме відео розстрілу людей, зараз регулярно їздиш в АТО, допомагаєш. Багато твоїх колег з інших компаній такі ж активні? Як ти оцінюєш патріотизм українського туристичного ринку?

Ігор: Щодо відео з Майдану, то воно представлено на премію «Телетріумф» в номінації «Репортер Року». А щодо патріотизму, то, на відміну від західноукраїнських туроператорів, готельєрів, столичні ніби бояться показувати свою позицію. Є в турфірмах дуже багато патріотів, активних і небайдужих. Але щоб отак компанія взяла і заявила про свою позицію? Ти ж сама бачиш… І не будемо забувати, що серед великих гравців туристичного ринку є компанії з іноземним, зокрема – частково чи повністю російським капіталом. Якого патріотизму ми від них чекаємо?…

%d1%82%d0%b0%d0%bd%d0%ba

img_1463
Офіс турфірми «Феєрія». У центрі – Валерій Захаренко, який добровольцем воював рік в армії

• А чого ж бояться українські турфірми?

Ігор: Не знаю. Але чув історію, як один директор турфірми заявив, що від продажу кожного туру дає певну суму на АТО, то у нього після цього різко впали продажі. Мабуть, його тури купувала переважно «вата». А я хочу похвалитися – серед наших туристів «вати» немає. Я не боюся говорити про свої погляди і позиція нашого колективу збирає навколо нас наших однодумців – туристів, мандрівників таких же українців-патріотів. Так і подорожуємо! Якщо і забрів би якийсь «ватник», йому з нами буде некомфортно!

fullsizerende-1r
Ігор та Левко Лук’яненко на Сході України

• А як у вас пройшов літній сезон?

Ігор: Загалом, непогано, хоча справи підпсувало те, що у червні, у розпал сезону зробили біометрію. Але нашої морської новинки – Албанії – це не стосувалося, тож вона користувалася великим попитом. А Польща, Чехія та Угорщина, візи до яких раніше було відкрити дуже просто, зараз, навпаки, ускладнили процедуру. По Західній Європі у нас цього року навіть ріст, порівняно з минулим. Великий ріст маємо по Україні.

• Розкажіть, що новенького пропонуватимете взимку?

Ігор: Буде Ізраїль, причому, ми отримали ексклюзивні ціни на готелі.
Так, одинадцятидений тур коштує 599 доларів з проживанням в тризірковому готелі.
Всі думають, що Ізраїль – дорога країна, але це насправді міф, там є різний відпочинок, там тепло, безпечно, дуже гарна їжа і є готелі, де «все включено».

img_7406
Зйомки першої передачі «Феєрія Мандрів». Кам’янець-Подільський, 2006 рік

• Ці тури будуть у вас увесь сезон?

Ігор: Поки що плануємо до 17 січня, а далі буде видно. Ми також запустили Йорданію, у нас є тури на 11 днів з проживанням у готелі «чотири зірочки» за 999 доларів.

img_2746
Валя у своєму магазині

• Валю, може, хтось не знає, що окрім роботи у вашій з Ігорем спільній справі, ти маєш ще одне дітище – магазин прекрасних речей “Валіна”. Кажу, прекрасних, бо сама вже маю вдома фіранки, абажури, подушечки, іграшки ручної роботи з твого магазину, і вони мені поліпшують настрій щодня. Як у тебе справи з прекрасним?

Валя: Якщо чесно, важко займатися таким бізнесом, коли постійно перебуваєш в роз’їздах. Магазин є, але він у Немешаєвому, під Києвом, і там ми робимо різноманітний декор для дому на замовлення. А невдовзі відкриємо магазин готової продукції в “Дрімтауні” на Оболоні, по сусідству з одним з офісів “Феєрії”. Там будуть подушки, фіранки, покривала, різний домашній текстиль елітного класу. Ой, навіщо я це кажу…. Може, ще зарано…

Ігор: Кажи! Тоді не буде дороги назад, і ми його точно відкриємо! (сміється)

• А ваші сини хочуть продовжити справу батька або мамину?

Валя: Ані те, ані інше. Старший Іван в Америці вчиться на оператора-режисера кінематографу. Молодший Степан теж мріє туди ж вступати, тільки на анімацію. Ото було б добре! Хоч разом будуть, а ми до них навідуватимемося!

img_8595
З Михеїлом Саакашвілі

• Ми стомилися від війни. Стомилися і бійці, і волонтери, і всі, хто допомагають. Що б ви порадили людям, де їм черпати сили?

Ігор: Я завжди раджу давати собі перепочинок! Бо ми всі маємо бути в силі і з міцним духом! Це нам дуже потрібно, бо наш ворог хоче, аби ми були кволі і знесилені. Тому запрошую усіх їхати зі мною! Бадьорість тіла і духу гарантую!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

2 × three =