Олена Максименко, фото автора

У Полтавській області відбувся табір-фестиваль для фронтовиків «Камуфляжна осінь». До участі були запрошені всі, хто так чи інакше причетний до війни – бійці, військові медики, парамедики, волонтери, військові кореспонденти тощо. Люди з посвідченням УБД (учасник бойових дій) і без нього. Організатором табору стала громадська організація STUDENA, а кошти були зібрані через соцмережі. Чимало допомогла Лохвицька райадміністрація – ресурсами та вирішенням низки організаційних питань.

Такий захід проходить другий рік поспіль – торік він відбувся на Чернігівщині, на хуторі «Обирок», а тепер перемістився дещо ближче до фронту – у хутір Хрулі.

dsc_5152

Головна ідея табору – створити простір, де ветеранам було б комфортно і цікаво. Така собі «буферна зона» між окопами і теплим домашнім диваном. Простір було наповнено кінопоказами – свої документальні картини для табору надали режисери Володимир Тихий (фільм «Бранці»), Костянтин Кляцкін («Крим, як це було»), Надія Парфан («Reve ta Stohne on tour»), Макс Лижов («70 вулиць»), Оксана Носач та Олена Москальчук («Міст»), Олена Максименко («Чотири сторони Сходу»).

dsc_5196

Також відбулася низка лекцій-зустрічей, де демобілізовані бійці ділилися досвідом із побратимами – Олександр Алієв поділився секретами соціального захисту ветеранів; Дмитро Крикун – досвідом набуття нової спеціальності – після повернення з фронту він опанував масаж та відкрив власний кабінет; військовий психолог Андрій Козінчук розповів про внутрішні проблеми, з якими стикаються військові по поверненні, і як із ними співіснувати. Завітали й музиканти – так, у камерному форматі виступили Леся Рой та гурт «Телері», Валентина Захабура і Оксана Романів.

1-5056249_10154759326034583_1730196042768412610_n

А на імпровізованій сцені посеред хутора відбувся справжній рок-концерт, небачений для цих країв – для ветеранів та місцевих мешканців виступили Олекса Бик, гурт OLEUM, а також артисти вогняного театру «Еквілібріум».

1-5073471_10154759323404583_7536446531739411988_n

Охочі відвідували майстер-класи з гончарства, стрільби з луків та метання ножів, плавали на човні. А наприкінці новоспечені лучники змагалися за три сертифікати від журналу МАНДРИ на подорож до Карпат.

Попри те, що табір-фестиваль «Камуфляжна осінь» більше скидався на «Камуфляжну зиму», було по-справжньому гаряче, і точно не нудно. А головне – і учасники табору, і хуторяни зрозуміли, що повернення з війни – процес не менш складний, аніж служба в гарячий точках. І потребує неабияких зусиль, терпіння та внутрішнього тепла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

nineteen − 18 =