Як застерігають експерти, це станеться, якщо побутові відходи будуть законодавчо визнані альтернативним джерелом енергії, а електроенергію від їхнього спалення тарифікуватимуть за високим «зеленим тарифом».
Саме такі поправки, що стимулюють спалювання відходів, були нещодавно внесені в законопроект №4493 «Про ринок електричної енергії України». 4 квітня Верховна Рада планує проголосувати за цей закон у другому читанні. Екологічна громадськість б’є на сполох: спалювати, без розбору, усі 100% побутових відходів означає затруїти довкілля токсичним димом. Адже у складі відходів багато  небезпечних.  А по-друге, це означає, що разом із непотребом згорить пластик і скло, папір і деревина – ресурсоцінні відходи, які  можуть повторно використовуватись у виробництві.

У країнах Євросоюзу взяли курс на повторне використання 65% побутових відходів. Натомість Україна, яка сьогодні витрачає десятки мільйонів доларів на імпорт склобою, макулатури, полімерних матеріалів, необхідних для переробної галузі, збирається спалювати все!

IMG_3462

Правки про «зелений тариф» на  електроенергію з відходів перекреслили весь, загалом, прогресивний проект Закону «Про ринок електроенергії», – заявила на прес-конференції в Києві народний депутат Альона Бабак. За її словами, «цими правками підготовлено грунт для масового будівництва сміттєспалювальних заводів. Натомість  європейська політика підтримки роздільного збирання твердих побутових відходів повністю перекреслюється».

Євгенія Аратовська
«Одну проблему, сміттєзвалищ, замінюємо на іншу проблему – сміттєспалювальних заводів», – наголосила на прес-конференції засновниця екологічного проекту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська.
Як вона сказала, «Поки не буде відпрацьовано механізм сортування сміття населенням, спалювання усіх відходів призведе до небезпечних викидів у повітря, значно погіршить екологічний фон в країні». Екологічний активіст закликала підписувати зініційовану нею електронну петицію на сайті Президента Порошенка з вимогою вилучити із законопроекту поправки, що їх проштовхують лобісти.
IMG_3474

А голова ГО «Екомоніторингу» Сергій Бригадир розповів про конфлікт довкола полігону №5 у Підгірцях під Києвом, де замість планованого раніше закриття і санації сміттєзвалища зібралися будувати сміттєспалювальний завод потужністю в 300 тонн спаленого сміття на добу. «Ми на грані екологічної катастрофи», – сказав громадський активіст, анонсувавши на 8 квітня збори громади в Підгірцях.

IMG_3495

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

18 + three =