Антоніна Лесич

Година слави  Єгипту як ідеального місця для підводних екскурсій настала десь у 60-х роках минулого століття. Тоді на місці  нинішньої курортної Хургади були всього лише містечко геологів-нафтовиків та військова база. Але саме в той час сюди потяглися перші фанати підводного плавання. Неабияк підлив масла у вогонь невтомний Жак-Ів Кусто, що одним з перших розрекламував Червоне море у своїх фільмах. А з 80-х вже починається туристичний бум і масове занурення у води біля Шарм-ель-Шейха. Занурюватися почали всі, нерідко нехтуючи елементарними правилами поведінки в морі. Червоне море – не рибний суп і населене воно не лише рибками Немо з мультика. Щоб безпечно і з приємністю досліджувати це море, потрібно дотримуватись певних правил

Спорядження

У будь-якій місцевій крамниці турист може придбати ласти, маску і трубку. Для перших спроб не варто купувати дороге спорядження, згодиться комплект за $40–50. Тепер порівняйте – денний прокат такого комплекту коштує приблизно $10–20, а в дайв-клубах солідних готелів – ще дорожче.

nek_4347
Рибка-клоун

Придбати спорядження можна ще вдома. Якщо потрапите на розпродаж, то ласти хороших брендів, можна купити за $20–30. Власна екіпіровка доцільна ще і з огляду на особисту гігієну. Потрібно мати, як мінімум, свою трубку. Бо орендовану трубку ваш інструктор просто прополоще морською водичкою – ось і вся дезинфекція. Потім випробує на собі, чи гарно вона закріплюється між зубами і засуне вам в рота. Сподіваюся, ми вас переконали.

Перші занурення

Якщо ви ніколи не пробували плавати з маскою, почніть тренування в басейні, там, де дістаєте ногами дна, бо бовтатися на десятиметровій глибині, намагаючись одночасно вилити воду з трубки і протерти запотілу маску буде складно.

Підводних мешканців Червоного моря шукати не треба, вони товчуться на рифі, який ви збираєтесь дослідити. Він же для них і дім, і ресторан, і дитсадок.

10912527_m

Починати морські експерименти можна прямо з готелю. Наприклад, у Шармі коралові рифи розташовані на відстані близько 30–50 метрів від берега і тягнуться уздовж пляжів. Вибираючи готель, поцікавтеся, чи є в ньому такі рифи.

Береги на курорті Шарм-ель-Шейху скелясті і деякі готелі розміщені високо над морем. Тож спускатися прямо у воду потрібно спеціальними сходами чи драбинками, а у ластах це, погодьтесь, непросто. Понтони нехай вас не лякають – ніхто не одягає ласти на березі, щоб кілька сот метрів іти в них по понтону. Несете їх з собою, а вже перед зануренням одягаєте.

До речі, у багатьох місцевих готелях є дайв-клуби і в списку їхніх послуг зазначене безкоштовне занурення з гідом. За годину вам пояснять ази поводження із спорядженням та навчать правильній поведінці у воді.

 

Не забудьте про дві речі. Перша – сонячні опіки. Захопившись підводними красотами, можна легко обгоріти. Якщо у вас немає гідрокостюма, одягніть хоча б футболку. Друге – подряпини від коралів. Корали дуже тверді, як грубий наждак. Об них легко поранитись. Трапляються корали, які жалять і спричиняють опіки. Тому не підпливайте близько до коралів, а тим більше – не обривайте їх!

Морська екскурсія

Вартість морської екскурсії із зануренням і купанням – у межах $40–60. Краще її купити у представника надійного туроператора в готелі. Це може бути трохи дорожче, аніж у вуличних агенціях, зате вас гарантовано заберуть вранці з вестибюля готелю і повернуть увечері. У вартість, як правило, входить обід на борту і безалкогольні напої – вода, кола.

Під час зупинок для плавання екскурсантів підстраховуватиме дайв-гід. Саме зараз вам стане в пригоді придбаний заздалегідь комплект спорядження, бо не буде потреби брати його напрокат. Збираючись вранці в готелі, не забудьте паспорт: без нього на борт не пустять. З Шарму туристів везуть або в морський заповідник Рас Мухамед, або до острова Тиран.

А тепер – з аквалангом!

Отримання навичок занурення з аквалангом і, відповідно, сертифіката дайвера коштує $350–400. За дайвинг із аквалангом доведеться викласти приблизно $50 – за екскурсію з одним зануренням і $70 – з двома. Під час переходу до дайв-сайту (місця занурення) представник дайв-клубу обов’язково проводить інструктаж.

Ми радимо уважно все слухати і ретельно виконувати вказівки. На популярних дайв-сайтах збирається сила-силенна суден. А довкола них – просто табуни туристів, що товчуться у воді. Можна відстати від своїх і загубитися.

3_lopl0039

Занурюватися ви будете неглибоко – на 6–8 м в кращому випадку. Під водою новачка постійно опікає дайв-гід – навіть руку не відпустить. Швидше за все, в першому зануренні ви не встигнете отримати задоволення від підводної краси. Особливо враховуючи певні дискомфорти. Адже підводне занурення – це не плавання на поверхні. І у вуха може тиснути, і дихати тільки ротом. Та і страшнувато, коли над тобою товща води.

Правила безпеки у воді

  • У Червоному морі не можна годувати рибу. Туристи часто думають, що це заборонено тільки тому, що у риб можуть заболіти животи. Але простягнута рука з їжею, навколо якої скупчується риба, може привернути увагу рифової акули.
  • Кого б ви не зустріли у воді, не починайте істерично бити руками і ногами, пливіть спокійно.
  • Не туліться до коралів, не запихайте руки в розщелини і не ставайте на риф. Можна наступити на морського їжака, або і взагалі на найотрутнішу істоту – скорпену. Ця риба маскується на рифі, виставляючи вгору верхні колючі плавці, які містять смертельну отруту.
  • І найголовніше правило – не чіпайте жодних морських істот! Просто дивіться і насолоджуйтеся.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

sixteen − thirteen =