Часом кажуть, «як до Африки пішки» – маючи на увазі далекий світ, недосяжний. Та насправді Африка ближче, ніж зображено на карті, бо кордони умовні, особливо якщо можна поспілкуватися з людьми сонячних країн!
4–6 серпня мистецький хутір Обирок перетвориться на африканське поселення. В усіх афро-українських хатках відбуватимуться магічні речі: чайні церемонії, плетіння косичок, частування екзотикою, музичні шоу, барабанні ритми, африканські рухи та енергія.
Для всіх, хто мріє про мандри Африкою, та не наважується, фестиваль на Обирку – прекрасна нагода розпочати знайомство з Чорним континентом

Issa3 1

Ісса Діало, віце-президент ГО «Африканська Рада в Україні»

Ісса родом із Гвінеї. Навчався в Київському інституті інженерів цивільної авіації. Володіє англійською, французькою і російською. Розмовляє також кількома африканськими діалектами і трохи арабською. Знає й українську. Громадська організація, віце-президентом якої є Діало, активно працює в Україні з питань інтеграції і взаєморозуміння, заради викорінення проявів ксенофобії і расизму.
Коли об’єднуються різні люди заради однієї місії, то відбувається дещо дуже цінне, адже кожен чимось особливий і доповнює цим іншого. Це як кулак, коли усі пальці різні, але разом сила. Тому важливо дружити. Фестиваль «Мама Африка» – чудова нагода пізнати та зрозуміти, якою багатою і розмаїтою є культура африканських країн. Різний клімат, флора та фауна, мови й діалекти, а чого варта кухня!
Але багато схожого можемо відшукати в українській культурі. Приміром Ефіопія, як і Україна, є православною країною.

leonid2

Леонід Кантер, керівник фестивалю «Мама Африка»

Останні 10 років я багато мандрував світом і знайомився з найрізноманітнішими культурами. Одна з останніх подорожей була до Африки.
Мені подобається вивчати світ і подобається ділитися враженнями із земляками-українцями, щоб надихнути їх подивитись на світ ширше і вийти за межі власної домівки чи міста.
Так виникла думка створити фестиваль МАМА АФРИКА, під час якого українці зможуть не виїжджаючи з України зануритись у неймовірний світ африканських культур, мов, скуштувати і навчитись готувати африканські страви. Насправді Африка ближче, ніж здається, бо африканська історія і культура неймовірно схожа на українську!

Dido

Дідо Нгелека, лідер гурту «Lecoeur», учасник фестивалю, студент Київського інституту музики ім. Р.М. Глієра. До України приїхав із Конго
Африка великий континент, я, хоч і звідти родом, всюди й сам не був. І коли живеш за вісім тисяч кілометрів від дому, трапляються моменти, коли хочеться почуватися серед своїх, у своєму гнізді. Тому я їду на фестиваль «Мама Африка» і був би щасливий там побачити Фалі Іпупа, це дуже відомий співак із Конго.

kuvaldin

Мирослав Кувалдін, лідер гурту «The ВЙО», ведучий фестивалю

Все у світі рухається до того, що різнобарвність облич на вулицях, в офісах та кав’ярнях не викликатиме не те що упередження, а жодної реакції. Мені принаймні так хотілося б. Тому, сподіваюсь, що фестиваль «Мама Африка» буде кроком України саме в цьому напрямку. До Нігерії я поїхав вперше у тридцять років. І мені здавалося, що я не так далеко від Києва, від дому. Ті ж маршрутки, щільно заселена столиця, заклопотані буденними справами люди. Фестиваль покликаний нагадати нам усім, що є речі не менш важливі і значно цікавіші! І що жодна раса не домінує над іншою. Ми прагнемо рівності, усі заслуговуємо на це.

medoune2

Медун Ба, представник Сенегалу
на ярмарку фестивалю «Мама Африка»

У мене часто запитують, звідки я родом. І я б залюбки розповідав більше про свою батьківщину. Мене запитують, чи є у нас банкомати, чи існує відмінність у зовнішності між африканцями.
Я жив у Сенегалі, в Конго, і це Західна Африка. Там переважно розмовляють французькою. На відміну від англомовної Гани та Нігерії.
В Україні я вже давно, моя дружина українка, тож вважаю, що тут теж мій дім. Я дуже давно мріяв, щоб тут був якийсь захід, який розповість більше про Африку.
Фестиваль «Мама Африка» відкриє завісу загадкової Африки з національними стравами різних країн, музикою, танцями, але найважливіше, що ми будемо разом: і українці, й африканці — об’єднані спільним інтересом.
Спеціально на ярмарок приїдуть мої батьки, батько привезе безліч африканських артефактів – щось із традиційної африканської медицини, одяг, екзотичні фрукти, а мама готуватиме страви кухні Сенегалу та Конго. Вірю, це буде свято!

Корисні лінки

промо-ролик фестивалю Мама Африка

дегустація суданської їжі на Мама Африка

Hip-hop вечірка від Very the Jerry

Веб-сайт www.mamaafrica.org.ua

Facebook Мама Африка | Mama Africa Fest

Квитки на www.concert.ua

Текст підготувала Мирослава Ільтьо

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

two × 2 =