До міста Берегового на Закарпатті прибув паровоз «ГР-280».  Він працюватиме на Боржавській вузькоколійці.

Із кінця липня по кінець серпня у вихідні й святкові дні ретро-паровоз курсуватиме вузькоколійкою між Іршавою, Хмільником і Виноградовом. Він тягнутиме три пасажирські вагони і один вантажний для велосипедів, дрібного вантажу та організації громадського харчування. «Заправлятимуть» раритет буковими дровами з Берегівського лісгоспу.

Паровози серії «ГР» виготовлялися в Німеччині з 1947 по 1956 року в рамках репарації Радянському Союзу. На сьогодні в Україні збереглося всього кілька справних паровозів ГР, деякі з цієї серії встановлені в різних містах як пам’ятники. Один із них доправили в Берегове  у рамках пілотного проекту Міністерства інфраструктури України за підтримки Закарпатської облдержадміністрації спільно з партнерами з Німеччини та Швейцарії.

Боржавська вузькоколійка
Боржавська вузькоколійка

Боржавська вузькоколійка – одна з туристичних атракцій Закарпаття. Головна гілка пролягла вздовж річки Боржави, що й дало назву залізниці. У верхів’ях річки колія розгалужувалась на кілька гілок, які вели до віддалених гірських лісорозробок. Залізницю використовували і далі використовують не лише для перевезення вантажів, зокрема лісу, але й для пасажирських перевезень. Пасажирські потяги складаються з локомотива і декількох, від одного до чотирьох, вагончиків. У кожному селі, через яке проходить залізниця, споруджені невеликі станції. На сьогодні регулярні пасажирські перевезення здійснюються між містами Виноградів та Іршава.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

twelve − eight =