Валерія Велика

Дністровський каньйон є найбільшим каньйоном в Україні та одним з найбільших у Європі: його довжина 250 км. Розташований він на межі чотирьох областей: Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької. У 2008 році під час всеукраїнського інтернет-опитування Дністровський каньйон було визнано одним із семи чудес України.

dsc_0510

Численні водоспади, печери, скелі, гроти роблять його привабливим для туристів. Тут протікає друга за величиною в Україні річка Дністер, по якій так люблять сплавлятися на плотах, катамаранах та байдарках шукачі пригод. У зелених лісах водяться зайці, лисиці, косулі, вепри, а на схилах Дністра можна побачити диких качок та гусей, чорних лелек, сірих та білих чапель, яструбів, круків. У річці Дністер є 40 видів риб: короп, судак, окунь, сом, марена, лящ, щука, верховодка та багато інших. Дністер вважається однією з найчистіших річок Європи

«Юрій»: корабель, готель і ресторан

Раніше, щоб подивитись унікальну природу та пам’ятки каньйону, треба було сплавлятись по річці на плотах та байдарках, а тепер тут курсує корабель «Юрій», збудований українськими винахідниками під керівництвом львів’янина Юрія Шпіцера.

dsc_0668

Аналогів такого корабля немає не лише в Україні, але й у світі. Плоскодонне судно має вагу 12 тонн, довжину 14 метрів, ширину — 5 метрів 60 сантиметрів. Завдяки гребному колесу «Юрій» здатен проходити мілину у 25 сантиметрів, хоча для кораблів такого класу потрібно хоча б метр.

Корабель легкий, зроблений з алюмінію та пластику, проходить без перешкод всі мілини на річці Дністер. Може плавати при 4-бальному вітрі та хвилі заввишки 0,6 метра. Деталі для «Юрія» замовляли в різних країнах.

dsc_0497

Це не просто корабель для прогулянок, а ще й плавучий ресторан та готель. У трьох каютах можуть розміститися на ніч 10 осіб. Якщо ж компанія хоче погуляти на кораблі упродовж дня, то він вміщає до двадцяти туристів та три члени екіпажу.

На кораблі є душова кімната, туалет, аудіосистема, телебачення, а також доступ до мережі Wi-Fi. З харчуванням теж усе гаразд – на мангалі або плиті вам приготують смачні страви.

%d0%b4%d0%bd%d1%96%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80-_-237

Туристи, які бажають подорожувати на судні «Юрій», дістаються до порту Раковець (60 км від міста) Городенківського району Івано-Франківської області.

Від Івано-Франківська ходить рейсовий автобус (30 грн. квиток), можна замовити бус на групу 18 чоловік, це коштує 900 грн. в один бік. Вартість добової подорожі Дністром з ночівлею у каюті, харчуванням, екскурсійним супроводом – 600 гривень на особу. Сезон триває з квітня до листопада.

Ми на кораблі

Івано-Франківськ зустрів нас дощем, але це не зіпсувало настрою.
Через годину ми були вже в порту Раковець та пили смачну каву в барі на пристані.

Мені врізалися в пам’ять поля квітучого жовтого рапсу, мимо яких ми проїжджали дорогою до порту. На фоні блакитного неба це був прапор України, і я ще раз усвідомила, яка ж гарна наша країна!

Нас вже чекав корабель «Юрій». Доки ми насолоджувалися краєвидами, шеф-кухар Микола чаклував над стравами. Нас супроводжували галасливі чайки, а чаплі та лелеки, побачивши наш будинок на воді, здіймались у повітря.

Першою зупинкою був водоспад «Дівочі сльози». За легендою, назва походить від сліз дівчат, яких гнали в рабство до Туреччини. За другою версією, дівчата плакали за нареченими, що загинули у війні з турками. До водоспаду веде крута стежка, яка після дощу була неймовірно слизькою.

%d0%b4%d0%bd%d1%96%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%80-_-005

Нам натягнули канат, і ми, чіпляючись то за мотузку, то за гілки дерев, таки видерлися нагору. Перед нами відкрився дивовижний водоспад, який розсипався в повітрі, розбиваючись на безліч крапель-сліз. За водяною завісою виднівся невеличкий грот, кажуть, тут колись жив монах-відлюдник.

Другою нашою зупинкою були руїни Раковецького замку, зведеного Домініком Войцехом Бєнявським у середині ХVII століття. До наших днів зберігся лише фрагмент муру та вежа. Замок витримав не одну облогу, був зруйнований, а після відбудови він став важливим форпостом Речі Посполитої. Під час пожежі у 1768 р. фортеця згоріла і вже ніколи не піднялася з руїн. Коли ми повернулися на корабель, на нас вже чекав накритий стіл. Рибна юшка, запечений на мангалі шашлик та короп, плов, картопля, сало, медовуха – так частував нас шеф-кухар Микола.

dsc_0137

А насамкінець наша команда завітала в рубку до капітана Слави: ми хотіли покерувати кораблем. Добре, що на такому кораблі майже неможливо сісти на мілину. Капітан дав нам свою запасну форму, тож ми влаштували фотосесію морських вовків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

3 × five =