Директор Туристичного офісу Єгипту в Празі Мухамед Десоку: “Кількість українських туристів у Єгипті зросла на третину”

Туристичний офіс Єгипту, до сфери відповідальності якого входить Україна, зараз розташований у Чехії, а не в Росії, як раніше. Чому відбулися такі зміни?

Спочатку український ринок «обслуговував» наш офіс у Росії, а чеський ринок –офіс у Польщі. Потім Міністерство туризму Єгипту провело велику реконструкцію своїх туристичних офісів. Деякі офіси закрили, натомість відкрили інші. Наприклад, варшавський офіс був закритий, і польський ринок зараз обслуговується офісом у Німеччині. Те саме відбулося з офісом в Австрії, звідки я і прибув: австрійський ринок також обслуговується офісом у Німеччині.
Нині представництво у Празі має обслуговувати шість туристичних ринків: Україну, Словаччину, Угорщину, Румунію, Сербію і Грузію.

На чому базуватиметься рекламна кампанія Єгипту в Україні у 2015-16 роках?

Наша стратегія балансуватиме між B2C-активністю, мета якої – кінцевий споживач і турист, і B2B-активністю, метою якої є наші партнери-туроператори.
Ми вже обрали світову PR-агенцію, яка проводитиме рекламну кампанію Єгипту у всьому світі і яка націлена безпосередньо на туристів. Ця кампанія розпочнеться найближчим часом.

До того ж буде чимало прес-турів до Єгипту. Будемо працювати з туроператорами для того, щоб дати шанс турагентствам відвідати й побачити туристичні об’єкти Єгипту під час рекламних турів.

Також співпрацюємо з тур­операторами, організовуючи семінари та роуд-шоу, аби розказати більше про наш туристичний продукт.

До яких курортів буде привернута увага Міністерства туризму цього року? Чи є напрямки, досі невідомі нашим туристам?

Ми фокусуємо увагу на культурному туризмі, особливо на круїзах по Нілу між Луксором і Асуаном. Зимовий сезон не за горами, і лише за чотири години українські туристи зможуть переміститися у тепле сонячне місце захоплюючої історії і культури та дружніх усміхнених людей.

Водночас ми ніколи не забуваємо фантастичні пляжі Шарм-ель-Шейха, Хургади і нових курортів в Марса Аламі, де ви можете насолоджуватися пірнанням і дайвингом серед коралових рифів.

Поміж українських туристів досі невідомий тур «шляхами Святого Сімейства», який ми зараз активно розвиваємо. За біблійною легендою, Марія та Йосип з маленьким Ісусом рятувалися в Єгипті від царя Ірода. За час вигнання вони пройшли понад 3500 кілометрів. Обравши такий тур, туристи зможуть побувати в тих місцях, де Святе Сімейство зупинялося дві тисячі років тому.

Чи організовують європейці власний відпочинок в Єгипті без допомоги туроператорів? Яка частка таких туристів? Які найпопулярніші серед них напрямки?

Більшість усіх туристів – 95% – що їдуть до Єгипту, користуються послугами туристичних компаній, оскільки останні можуть запропонувати дуже вигідні умови через велику кількість бронювань і авіарейсів. Також туркомпанії мають можливості організувати транспорт і екскурсії. Наприклад, одноденний тур із Хургади чи Шарму до Каїра або з Хургади в Луксор. Туристичні компанії мають власні автобуси і туристичних гідів.

Але й самостійні мандрівники вітаються в Єгипті, адже за допомогою Інтернету забронювати готель дуже легко. Більшість єгиптян у курортних місцях володіють принаймні англійською, всі вказівники у таких великих містах, як Каїр чи Александрія, також дублюються англійською.

Більшість туристів, що приїздять до Єгипту, – з Росії, Великої Британії, Німеччини. На четвертому місці – українці. Тому Україна – дуже важливий ринок для нас.
Український ринок торік досяг великих успіхів. Наприклад, 2014 року кількість українських туристів, які відвідували Єгипет, сягнула 450 тисяч. Це на 31% більше, аніж 2013 року.

Чимало європейців купує нерухомість у туристичних районах Єгипту. Які місця ви рекомендували б потенційним клієнтам з України?

Я б запропонував Асуан, де ви можете насолоджуватися фантастичними краєвидами, або Марса Алам чи Хургаду з їхніми теплими зимами і свіжим повітрям.

Де відпочивають єгиптяни?

Більшість єгиптян проводять свої відпустки на Північному узбережжі, що простягається на захід від Александрії на Середземному морі. Там чудова літня погода порівняно з Каїром.

Де відпустку проводите ви?

Якщо це зима – то в Луксорі або Асуані чи в нільському круїзі між ними. Якщо ж літо – то на Середземному морі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

eight + thirteen =