Місяць триватимуть Українські дні в Кейптауні (ПАР). Ініціаторами, організаторами і спонсорами культурного заходу виступила місцева громада українців, яка останні кілька років досить активно заявляє про себе поширенням інформації про Україну та протестами проти агресії Російської Федерації щодо нашої країни

Оксана Розумна
Всі фото – Олесі Лобшер, українки з ПАР

Кейптаун, місто практично на околиці освоєного людьми світу, був і  залишається досить вигідним місцем зустрічі культур і бізнесів. Тут щойно почалися “Українські дні в Кейптауні” – місяць, протягом якого відбуваються виставки українських книжок у чотирьох місцевих бібліотеках, покази фільмів, лекції про українську культуру та літературу.

Головною подією “Українських днів у Кейптауні” стане Український фестиваль.

11 березня під час українського фестивалю на великому ринку вуличної їжі в районі Токай можна буде навчитися малювати писанки, робити ляльки-мотанки, дізнатися про новинки української літератури та символіку української вишивки, намалювати невідомих звірів Марії Приймаченко, скуштувати українського борщу, вареників, голубців, навчитися танцювати гопак, а також послухати українську музику у виконанні південно-африканських українців.

15826921_1201697579879695_8184128895146404822_n

Ініціаторами, організаторами і спонсорами “Українських днів” виступила місцева громада українців, яка останні кілька років досить активно заявляє про себе поширенням інформації про Україну та протестами проти агресії Російської Федерації щодо нашої країни.

В “Українських днях у Кейптауні” бере участь українсько-африканський літературно-перекладацький проект “Я на тебе чекатиму під каїсе-дра”, який вже третій рік об’єднує Україну та країни Африки у форматі перекладання поезії та перфомансу. У співпраці з гуртом “Дивина” проект представлятиме українське мистецтво на фестивалі, а також виступатиме на літературних майданчиках ПАР.

Південна Африка вважається ворітьми до всього Африканського континенту, саме тому тут важливо презентувати Україну через культуру і мистецтво. На вулицях Кейптауна часто можна почути адресований туристам заклик “Святкуйте Африку”, відтепер лунатиме ще один – “Святкуйте Україну”.

15826676_1201697659879687_6195694855203566348_n

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

5 × 2 =