У Києві пройшла презентація туристичного потенціалу Тернопільщини під назвою «7 причин відвідати Тернопілля у 2017 році». Причин набагато більше, щоб відвідати цей чарівний край та поділитись емоціями з друзями. Про основні з них розповіли: Назар Яворський – начальник відділу туризму Тернопільської ОДА, Андрій Кір – голова ГО «Сіті Projec» (досліджують підземелля), Василь Мартинюк – головний лікар санаторію «Медобори», Наталія Волощук – голова ГО «Туристична Асоціація Тернопілля» та Лідія Королюк – директор туроператора «Оксамит КЛ».

Замки

Більше третини всіх українських замків знаходяться на Тернопіллі, самий відомий з них зберігся у м. Збараж. Не менш цікаві замки в Бережанах, Бучачі, Золотому потоці і Язлівці Бучацького району, Скалаті та Токах Підволочиського району, Теребовлі, Микулинцях, Чорткові. А до Національного заповідника «Замки Тернопілля» входить 11 замків.

Також туристів приваблюють палаци в Коропці Монастирського району, Білокриниці, у селі Рай, а Вишневецький палац виграв гранд на 100 000 доларів на відновлення Дзеркальної зали.

Печери

Одне з природних див Тернопілля – підземний світ печер. Більше сотні гіпсових печер розташовані на глибині від 10 до 60 метрів під землею та мають специфічну будову, подібних у світі нема ніде. Найвідоміші з них чотири: Кришталева, Вертеба, Млинки та Оптимістична. У печері Вертеба Борщівського району створений музей трипільської культури, а печера Оптимістична занесена у книгу рекордів Гінеса, як найдовша у світі гіпсова печера (довжина розвіданих ходів 214 км).

Водоспади, каньйони, гори

Дністровський каньйон протяжністю 1365 км відомий своєю дикою та недоторканою природою далеко за межами України. А Джуринський, Срібні та Василівські водоспади приваблюють кожного раку багато туристів.

Кременецькі гори називають Малими Карпатами, на найвищій горі в урочищі Гниле озеро збудована єдина в Україні цілорічна санна траса, де проходять міжнародні змагання. А на Соколиній горі відкрито парадром.

Медобори – край Товтрового кряжу, свою назву дістав через густі ліси, сонячні луки та наповнені медом трави.

Храми та святині

Відбиток стопи Божої Матері зберігся лише в Почаєві Кременецького району. Тепер на цьому місці одна з найбільших святинь православ’я – Свято-Успенська Почаївська Лавра. Не менш відома й Зарваниця – гордість греко-католиків, куди в дні прощ прибувають сотні тисяч віруючих з усього світу.

Скарби культури та науки

На Тернопіллі народились багато історичних осіб. Це засновник Запорізької Січі Дмитро Байда Вишневецький, козацький ватажок Северин Наливайко, відомий фізик Олександр Смакула, режисер Лесь Курбас, співачка Соломія Крушельницька, письменник Богдан Лепкий, кардинал Йосиф Сліпий та багато інших.

На Тернопіллізбереглося понад 160 пам’яток монументального мистецтва та біля 4 тисяч пам’яток історії.

Самобутні звичаї та обряди

На Тернопіллі проходить багато різних фестивалів: Маланки, Лемківська ватра, Борщівська вишиванка, Купальська феєрія, Золота підкова, Файне місто та інші.

Враження

Треба приїхати на Тернопілля, щоб відчути всю красу цього краю та отримати нові емоції від побаченого. Запрошуємо за новими та незабутніми враженнями!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

10 − seven =