Валерія Велика

Цього року цей унікальний лікувально-реабілітаційний центр відзначає 140 років з дня свого відкриття.

Комплекс став вже міжнародним, за минулий 2017 рік тут відпочило 17327 осіб, а у першій половині 2018 року – 11 тисяч, серед них 532 іноземців з Білорусії, Азербайджану, Болгарії, Словаччини, Чехії, Австралії, Канади, ОАЕ, Німеччини, Італії та Франції. Є постійні клієнти, які приїздять на лікування з року в рік

На сьогодні Моршинкурорт – це потужна оздоровниця, до складу якої входять лікувально-діагностичний центр, бальнеогрязелікарня, бювет мінеральних вод на 6 тисяч людей, Палац культури на 700 глядачів, з танцювальною залою та бібліотекою, кінотеатр,їдальні з дієтичним харчуванням, парк для прогулянок з доріжками для скандинавської ходьби, п’ять санаторіїв із вартістю номерів від 500-600 грн на добу: Лаванда, Перлина Прикарпаття, Дністер, Світанок.

У вартість путівки входить: проживання, харчування, обстеження, аналізи та лікування.

На курорті є 9 реабілітаційних відділень, серед них цукрового діабету, опорно-рухового апарату, післяопераційне, гінекологічне, медико-психологічне. Саме сюди їдуть на безкоштовне лікування воїни АТО, ліквідатори Чорнобильскої аварії, інваліди.

У Моршинкурорті лікують захворювання печінки, підшлункової залози, шлунку, кишківника, жовчовивідних шляхів, сечостатевої системи, цукрового діабету, бронхо-легеневої системи, гінекології, шкіри, опорно-рухового апарату, серцево-судинної та нервової системи.

Мінеральні води – ліки від усього

Лікують всі ці захворювання за допомогою унікальних сульфатних мінеральних вод, які представлені на курорті джерелами №1 та №6. Це високомінералізовані розсоли, з яких готують різні за концентрацією мінеральні лікувальні розчини.

Хлоридно-сульфатна натрієво-калієво-магнієва мінеральна вода джерела №1 має високий лікувальний ефект при захворюваннях органів травлення: коліті, панкреатиті, хронічному гастриті.

Сульфатна магнієво-калієво-натрієва лікувальна мінеральна вода джерела №6 має високий вміст сульфатів магнію та калію та низький вміст хлоридів натрію. Призначається лікарем для покращення функціонального стану шлунку, печінки, жовчевивідних шляхів, кишківника, підшлункової залози.

Воду з цих джерел треба пити в невеликій кількості, бо вона дуже активна, призначається лікарем після здачі аналізів та УЗД органів травлення в холодному або гарячому стані.

Є ще джерело №4 або Джерело Божої Матері, вода якого виводить радіонукліди,солі, сприяє відходженню дрібного каміння, поліпшує стан нирок та обмін речовин. У бюветі можна купити ропу – концентровану мінеральну воду – та пити її вдома, розводячи чистою водою.

Лікування для дітей

Особливу увагу у Моршинкурорті приділяють лікуванню дітей. У перехідному віці у 10-14 років, коли йдуть гормональні та функціональні зміни у дітей, які впливають на підшлункову залозу, жовчні шляхи, печінку та інші органи травлення, саме хімічний склад мінеральної води дає можливість відкоригувати ці зміни.

Вода сприяє роботі кишківника, підсилює жовчовиділення, відбувається очищення організму. На курорті є спеціалізоване дитяче відділення у санаторії Черемош для батьків з дітьми, реабілітаційне відділення для дітей з цукровим діабетом та іншими захворюваннями, є дитячі лікарі-спеціалісти (педіатри, ендокринологи), які займаються лише дитячим лікуванням.

Дитячі путівки від 4 до 18 років коштують від 495 гривень за добу. Є дитячі кімнати із вихователями, де батьки можуть лишити дитину, та піти на лікувальні процедури.

Культурна програма та екскурсії

У Моршинкурорті немає часу нудьгувати. Проходять вечори відпочинку, концерти, дискотеки, мистецькі заходи. На території комплексу представлено десяток туристичних агенцій, які пропонують екскурсії в гори, монастирі, театри, на сирну ферму, рафтінг, рибалку, поїздки на озеро Синевир, гору Говерла, Боржавські полонини, Манявський скит, тощо.

Вартість екскурсій від 70 до 300 гривень.

Поруч є два озера – міське і лісове, останнє обладнане катамаранами, човнами, є пляж. На центральній вулиці курорту можна прогулятися,посидіти у затишних кафе, ресторанчиках, завітати до салону краси, тут же працює велопрокат, тренажерна зала, тенісний корт, більярд.

Щодня а особливо у неділю місцеві продають сушені гриби, мед, трав’яні чаї, горіхи, варення та джеми,вироби з дерева, в’язані рукавиці, вишиванки.

Молочна ферма Мукко – сири на всякий смак

Якщо будете відпочивати в Моршинкурорті, обов’язково завітайте на дегустацію сирів з медом на ферму Мукко подивіться на маленьких козенят та як виготовляють 12 видів м’яких та твердих сирів з молока.

Нас зустрів молодий гоподар Кміть Назар та повів у “дитячий садок”, де живуть козенята від народження до двох місяців. У другому приміщенні знаходяться кози від 2 до 7 місяців, далі вже йдуть дійні кози та сам завод з виробництвом.

Молочній фермі “Мукко” (назву придумали жартуючи: Му – корова, К – компанія, Ко – корова) три роки, має 1100 кіз та 200 корів на 24 гектарах землі, хочуть довести до 2500 кіз.

Це сімейний бізнес, тут працюють зараз 50 осіб.

А починалось все з того, що купили кіз української породи, завезли з Франції альпійських та придбали голштинську породу корів. Впровадили нову технологію безприв’язного утримання тварин.

Корів та кіз мали, а от як робити з молока сир – не знали. Тому Назар з двома однодумцями поїхав вчитися до Голандії сироварінню та купив там обладнання. А до цього за 2 роки зіпсували три тонни сиру, тож успішно працюють тільки рік.

Одна коза дає майже три літри молока на добу. На фермі все автоматизовано. Сири розкішні! І розмаїті – з шотландським віскі, італійським трюфелем, пажитником, горішками, перцем чілі або пряними травами.

Тутешні сири (від 170 до 600 грн за кілограм) можна придбати на фермі та в супермаркетах Сільпо, Ашан, Мегамаркет, Фора.

За поїздку висловлюємо подяку – СКК “Моршинкурорт” та особисто Фурманюку М.Ф. та асоціації журналістів “Туристичний прес-клуб України”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

9 + 6 =