Датук Аюф Бачі, Посол Малайзії в Україні: “Усі малайзійці мріють побачити сніг”

• Ви в Україні майже 9 місяців… Де встигли побувати, що побачили?
Був в Ужгороді та в Карпатах, у Житомирі, проїжджав через Рівне, один день провів у Львові. Подобається Київ – справжнє європейське місто. На відміну від Малайзії, у вас багато сільськогосподарських угідь. У нас гірські пасма простягаються майже по всій країні із півночі на південь.

Я в захопленні від такої кількістю землі, де можна щось вирощувати. В Умані звернув увагу на ваш чорнозем: він вражає своєю плодючістю! Можу вам тільки позаздрити. (Сміється).

Ще один цікавий феномен, який є у вас – це сніг. Сніг для малайзійців – це така примарна річ, яку вони завжди хочуть побачити, бо не можуть зрозуміти, як це – коли все біле.

• Яка відмінність між нашим країнами, між українцями і малайзійцями?
У вас чотири яскраво виражені пори року. А в нас завжди літо, яке ділиться на сезон дощів – з вересня по грудень – і сухий сезон. Для мене всі ви виглядаєте більш-менш однаково. Ви слов’яни, і різниця між вами не така разюча, як у нас. Малайзія – це суміш різних культур. 56 % – це корінне населення, малайці та інші етноси, які здавна проживають на цій території. 36–30 % – китайці, близько 8 % – індуси. Є також невелика частка сімей, де корінне населення змішалося з європейцями, що живуть у Малайзії вже понад століття.

• Як ми видаємося схожими для вас, так і мешканці Південно-Східної Азії також мало чим відрізняються одне від одного для українців. Але ж відмінність є…
Ми дійсно схожі в багатьох речах. Наприклад, філіппінців від малайців навіть мені дуже важко відрізнити. Колись давно, років тридцять тому, у Дубаї я звернувся до дівчат-продавців, будучи переконаним, що вони з Малайзії. І тільки почавши розмову, дізнався, що то філіппінки.
Лише почувши мову, можна довідатися, звідки твій співрозмовник: з Індонезії, Таїланду чи Малайзії. У Сінгапурі також використовують малайську мову, в індонезійців – схожа мова, у брунейців – теж. Урешті тільки сленг чи акцент викаже приналежність людини до тієї чи іншої країни.

Наші кухні загалом подібні, але є певні нюанси. От у вас один із головних продуктів – коров’яче молоко, а у нас – молоко кокосове. Кокоси використовують всі народи Південно-Східної Азії, бо ці горіхи ростуть скрізь. Але, скажімо, тайці роблять свої страви гострішими, з кислинкою, додаючи тамарин і лимонну траву.

Ще одна різниця – це релігія. У Малайзії трохи більш як 50 % населення сповідують іслам, є язичники, які поклоняються духам. Наприклад, коли вони йдуть до джунглів, то проробляють певний ритуал, питають у духів дозволу. Тайці переважно буддисти, на Філіппінах живе багато християн – це через вплив іспанців, Індонезія – в основному мусульмани, але також є індуси і християнське населення.
Що стосується економічного розвитку – то ми приблизно однакові.

• Раніше Малайзія проводила рекламні кампанії в Україні для промоції свого туристичного напрямку. Та останні п’ять років Малайзія на нашому туристичному ринку практично відсутня… Чи планує уряд країни поновити рекламно-інформаційну діяльність на українському туристичному ринку?
Десять років тому нашою політикою було пропагування Малайзії по всьому світові. Зараз ми фокусуємося на певних ринках, які дають нам найбільше туристів і, відповідно, грошей. Водночас ми бачимо зростання кількості українських туристів у Малайзії. Очікуємо, що цього року близько 11 тисяч українців відвідають нашу країну.

img_3697
Дивовижна природа Малайзії приваблює туристів

У нас є що подивитися. Екзотична природа, тропічна фауна і флора, кришталево чиста вода, білосніжні пляжі, добре розвинена туристична інфраструктура, що дасть вам змогу насолоджуватися відпочинком. Бурхливе нічне життя. І гарне співвідношення «ціна – якість».

• Якби не дипломатична кар’єра, то ким би ви хотіли стати?
В юності мріяв бути моряком, бо дуже хотів подорожувати і побачити світ.

• Ваше хобі?
Раніше захоплювався бадмінтоном і футболом. Зараз граю у гольф. Щотижня їжджу в гольф-клуб «Гольфстрім» що у Макарівському районі під Києвом. Дуже гарний клуб, де можна пограти з гравцями різного рівня: від новачка – до профі, прекрасні поля, чудові краєвиди.

city-tour-of-langkawi

• Чи є у вас улюблене місце в Малайзії, куди хочеться повертатися знову і знову?
Це острів Лангкаві. Я полюбляю там бувати разом із родиною, ми орендуємо машину і подорожуємо по всьому острову. Їжа там дуже смачна, можливо, трохи дорожча, ніж у інших місцях. Гарні пляжі, джунглі, водоспади. А ще неподалік від Лангкаві знаходиться невеликий острів, на якому в кратері вулкану розташоване маленьке озеро. Там же можна погодувати з рук орлів: птахи спеціально прилітають на годівлю. Біля Лангкаві є ще острів Пулау-Сінга з кораловим рифом. У молодості я там займався дайвінгом.

64270_14060310560019676020
Острів Лангкаві

Довідка Мандрів

Датук Аюф Бачі
Народився в Малацці. Свою професійну діяльність розпочав з оцінки ризиків у страховій компанії. Потім працював у туризмі, займався промоцією готельного комплексу «Десару» на півдні Малайзії в штаті Джохор. Це був державний проект розвитку території. В Україні – друге призначення послом. Уперше послом був у Перу. Одружений, є донька і троє синів. З дружиною познайомився ще в школі, вона – молодша сестра однокласниці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

twenty − 11 =