Після прильоту в Хургаду ми заселяємося до готелю Golden Five. На величезній території – сім готелів. Демократичні, недорогі порівняно з іншими, особливих пишнот і розкоші тут немає, але поруч – море, територія велика, отже, для активного відпочинку – те, що треба! А наш тиждень обіцяє бути веселим і активним – екскурсії, занурення в Червоне море, плавання на яхті, вечірки, вилазки в місто, дискотеки. Таку програму підготувала нам компанія Tez Tour, на запрошення якої ми і прибули до Єгипту

Після прильоту в Хургаду ми заселяємося до готелю Golden Five. На величезній території – сім готелів. Демократичні, недорогі порівняно з іншими, особливих пишнот і розкоші тут немає, але поруч – море, територія велика, отже, для активного відпочинку – те, що треба!

3_diamond_ 8_standatd_room_diamond 12_diamond_aqua_park

А наш тиждень обіцяє бути веселим і активним – екскурсії, занурення в Червоне море, плавання на яхті, вечірки, вилазки в місто, дискотеки. Таку програму підготувала нам компанія Tez Tour, на запрошення якої ми і прибули до Єгипту

Пустелею на джипах, верблюдах, квадроциклах

І ось перша пригода. Пов’язуємо на голови арафатки (хустки, що захищають від сонця й піску) і вирушаємо до верблюдів. Це гарне ранкове тренування для тих, хто не прокинувся. І дуже добре, що триває це недовго – саме стільки, щоб збовтати вранішній сніданок й очуняти. Довго кататися на «кораблі пустелі», повірте, важко… Це весело в помірних дозах.

155396
Сафарі на квадроциклах

Обмінявшись із друзями враженнями та відчуттями, прямуємо на кільцеві гонки пустельного варіанту картингу. Тут головне не довіряти кермо дівчатам, які за ним – навіть у пустелі – правил не дотримуються. На швидкості перелітаємо через бархани.

Від сидіння поруч із дівчиною, яка за кермом, отримуєш більше екстриму, ніж коли сам керуєш процесом. Після дози адреналіну – відпочинок і нова пригода – гонки на квадроциклах. Від них в аравійській пустелі – дещо інші враження, ніж у лісах або степах України. Тут все, як годиться: пісок з-під коліс, бархани і неосяжний простір. Головне – не переборщити з ручкою газу на віражах.

Після активного відпочинку накидаємося на обід, а потім знову поринаємо в пустелю, але тепер уже на джипах, ближче до гір – на чай до бедуїнів.

Довідка: бедуїни – кочівники пустелі та пастухи. Люди, що не мають громадянства і не визнають кордонів. Живуть за девізом: нам і так непогано, миється той, кому ліньки почухатися, забруднився – бруд відвалиться сам.

Невелике поселення, куди возять туристів, можна назвати окультуреним. Тут бедуїни адекватно реагують на фото-, відеозйомку, охоче дають інтерв’ю і розповідають про свій побут. Живуть вони за рахунок туристів, їм регулярно підвозять воду, бо тамтешній колодязь – декоративний, давно не діє. У вашій присутності вони печуть хліб і пригощають вас бедуїнським чаєм. Після знайомства з місцевим колоритом, коли сіло сонце, ми вирушаємо на базову стоянку для продовження культурної програми. Танці, повелителі змій – під кальян й арабську каву (за окрему платню) – чудове завершення дня…

Порада: вирушаючи до пустелі, не забудьте окуляри – вони врятують вас не лише від сонця, але й від піску. Сорочка з довгими рукавами допоможе не обгоріти на початку відпочинку, а штани з цупкої тканини – уникнути синців і подряпин.

Яхта і занурення

Пригода друга. Після такого активного початку хочеться хоч трохи відпочити – не те, щоб лежати на піску, але й не надто напружуватися. І я приходжу до висновку, що прогулянка на яхті – саме те, що потрібно! Ми вирушаємо на райський острів Парадіз.

Дорогою всі валялися на верхній палубі, аж до «раю». На острові – дрібний білий пісочок, тепле море, хороша компанія. Загалом, розслабон повний. Та я ж приїхав відпочивати активно! Тому прямую до найближчого рифу з маскою і трубкою. Коралові рифи виблискують барвами, яким позаздрить навіть веселка.

Напередодні запливу непогано бодай погортати книжки чи брошури про підводний світ (наприклад, видання «Риби Червоного моря», яке продається в кожній єгипетській лавці). І тоді ви зможете розповісти друзям про побачену рибу-флейту, уникаючи висловів на кшталт: «Я бачив щось таке довге зелене, схоже на шланг!».

lead-image
В околицях Хургади – мілководні піщані пляжі. Гарні для відпочинку з дітьми, для занять кайт- і віндсерфінгом

Напірнавшись біля рифів, ми зголодніли. Доки тривала трапеза, наша яхта перемістилася на наступне місце стоянки – для риболовлі. Це річ цікава, але якби тут працював закон – що зловиш, те й з’їси, ми залишилися б голодними. Проте чарівне слово «all inclusive» завжди рятує становище.

Остання зупинка присвячена танцю живота. До обох боків нашої яхти швартується ще дві. До нас, на борт, піднімаються танцюристи. Запальний східний танок нікого не залишив байдужим, і наші дівчата не стрималися – теж почали танцювати. На цьому романтичний день закінчився.

Порада: на морські прогулянки, окрім крему для засмаги та рушника, візьміть маску із трубкою, бажано свої, оскільки ті, що дають напрокат, не дуже хорошої якості. І ними до вас вже хтось користувався

Хургада

Щодо побережжя Хургади, то це, як відомо, магазини і готелі – чотири- і п’ятизіркові, обсаджені пальмами та безліччю квітів. Вони вишикувалися уздовж моря.

Якщо ви любите прогулянки і зупинилися в Хургаді чи її околицях, то раджу відійти від головних вулиць з новомодною цивілізацією й зануритися у справжнє життя міста. Бо навіть молоді курорти, які нещодавно виросли на морському узбережжі, мають власний колорит і місцеву екзотику (до епохи туризму люди в Єгипті біля моря не жили).

Це суміш сучасного і місцевого традиційного одягу, культури, усіх можливих мов. На вуличках Хургади ви зможете випити справжньої арабської кави у справжньому місцевому генделику і кальян покурити «правильний», і подивитися, чим живе сучасний Єгипет.

Я блукав такими вулицями цілий день із величезним задоволенням. Результатом стала галерея портретів людей, яких зустрічав – єгиптян і приїжджих. А уночі відвідайте одну з дискотек. Тільки попередньо запитайте у свого гіда, яку саме..

Луксор

Писати про історію Єгипту не буду. Усі храми, колосальних розмірів статуї, сфінкси, колони справляють найбільше враження, коли бачиш їх. Поїхати до Луксора треба обов’язково. Найзручніше дістатися туди з Хургади. На дорогу витратите близько чотирьох годин.

1_ni0053
Луксор. Праворуч – Луксорський храм, ліворуч – Ніл, лівий берег, і далі – Долина Царів

Їхати буде теж цікаво. Коли автобус вискочить із пустелі – потрапите до найзеленішої частини Єгипту – долини Нілу і хоча б одним оком побачите справжнє життя цієї країни, а не те, що показують туристам. Це селища серед зелених плантацій. Прориті між полями канальчики прісної води, невеликі, часто без дахів, хатинки селян.

Ну й, звісно, Луксор, Ніл, Долина Царів із гробницями фараонів, розписані фарбами стіни, які не потьмяніли за дві тисячі років.

Порада: У Луксорі завжди спекотно, навіть узимку. Із собою краще взяти воду, сорочку з рукавами, арафатку і не забути про фото- чи відеокамеру. Вам не дозволять знімати лише всередині гробниць. Хоча, якщо без спалаху, то, може, і дозволять.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

4 × 1 =