Лариса Самойлович з 2013 року працює на посаді аташе з туризму Міністерства туризму Ізраїлю. Її каденція закінчилась і Лариса повертається до Ізраїлю.

Вона розповіла МАНДРАМ про те, що було гарного й успішного за ці майже п’ять років в Україні, що змінилося за цей час. Лариса називає себе людиною, що легко іде по життю, і вона не каже нам «Прощавайте!», вона каже «Шалом!» і сподівається ще не раз зустрітися як в Україні, так і в Ізраїлі!

Ларисо, яке враження про вашу роботу в Україні залишиться найяскравішим?
Я приїхала до України на початку квітня 2013 року на посаду аташе з туризму Міністерства туризму Ізраїлю. Перед від’їздом з Ізраїлю кожен посланник проходить інтенсивну підготовку, готує план дії, вивчає ринок і ставить пріоритети. Так ось, свій план, який я склала в 2013 році, я недавно знайшла, коли перебирала папери. Перечитавши його, я посміхнулася, тому що насправді теоретичний план, складений мною ще в Ізраїлі щодо України, не відповідав реаліям навіть на 50 %. Це була гарна підготовка, але реальність виявилася набагато цікавішою. По-перше, на цій посаді потрібно поєднувати стратегію просування туристичного напрямку і практичну роботу. Наше завдання полягає в тому, щоб просувати Ізраїль на українському туристичному ринку, і ми робимо це комплексно.
Найцікавішим у моїй роботі виявилося спілкування з людьми. Під час того, як я знайомила їх з Ізраїлем, вони знайомили мене з Україною. Сьогодні важко знайти українця, який не чув про Ізраїль, як і ізраїльтянина, який не знав би, що Україна – суверенна країна. Раніше мені доводилося пояснювати моїм ізраїльським друзям і співробітникам, що Україна – це окрема держава. Рада, що сьогодні в цьому вже немає необхідності. Завершуючи свою місію в Україні, хочу зазначити, що чотири з половиною роки пролетіли як одна мить, і все завдяки цікавим і душевним людям, які були поруч зі мною. На мій погляд, це і є основою моєї роботи в Україні – будувати відносини з людьми – зводити мости беззастережної дружби і співпраці.

Що можете назвати своїм успіхом за час роботи тут?
Одним з ключових завдань, яке поклали на мене ще до приїзду в Україну, було відкриття прямої польотної програми на південний курорт Ізраїлю – місто Ейлат. Першу спробу втілити це в життя я зробила в жовтні 2013 року і зазнала фіаско. На жаль, у ті часи Україна переживала колосальну кризу, людям було не до відпочинку. Пробувала відтоді щороку умовити авіакомпанії і туроператорів відкрити Ейлат як новий зимовий напрямок, але в мене не виходило. Проаналізувавши туристичний ринок і свої дії, я розуміла, що час прийде і ринок дозріє, до Ейлата літатимуть прямі рейси з України. І ось уже зовсім скоро, цього зимового сезону 2017–2018 рр., українці зможуть відкрити для себе нашу південну перлину. Літаки приземлятимуться в новому аеропорту імені Ілана і Асафа Рамонів, розташованому за 19 км на північ від Ейлата.
Що ж стосується моєї каденції, то можу говорити більше про успіхи, ніж про невдачі. Представництво Міністерства туризму Ізраїлю в Україні – це маленька команда, яка любить свою справу і працює гармонійно. Кожен робочий день у нас починається з мозкового штурму, ми генеруємо ідеї, плануємо і діємо.

Куди поїдете тепер?
Сама не вірю, що майже 5 років так швидко пролетіли, і вже пора повертатися додому. Дуже рада, що провела цей час саме в Україні. З гордістю можу відзначити, що ми змогли побудувати тісні партнерські відносини з провідними лідерами турбізнесу, з представниками українських ЗМІ. Україна займає шосте почесне місце за кількістю туристів, що приїжджають до Ізраїлю (перелік лідерів турпотоку: США, Росія, Франція, Німеччина, Великобританія). Авіакомпанії здійснюють прямі польоти з України до Ізраїлю, що сприяє подальшому зростанню турпотоку. З липня 2016 року ми відновили комплексні рекламні кампанії і просуваємо два найбільш відвідувані й контрастні міста Ізраїлю – Єрусалим і Тель-Авів.
Усвідомлюю, що зроблено дуже багато роботи, і задоволення результатом. З відчуттям задоволення від виконаної роботи я повертаюся в штат Міністерства туризму Ізраїлю в Єрусалимі. Я відкрита до підкорення нових горизонтів і сприймаю зміни як невіддільну частину кар’єрного росту.

Чи вдалося вам помандрувати Україною і яка поїздка найбільше запам’яталася?
Мені пощастило помандрувати Україною під час робочих заходів і просто як турист. Була у Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові. Україна дуже приваблива з туристичного погляду. У Київ і Львів я просто закохалася, почуваюся там комфортно, затишно і смачно. Та й своїх друзів я постійно мотивую приїжджати до України. Хоча дуже багато ізраїльтян і без моїх рекомендацій відкрили для себе Україну. За статистикою 216 000 ізраїльських туристів відвідали Україну у 2016 році. До порівняння, кількість українських туристів, що відвідали Ізраїль, становила лише 164 000 туристів за аналогічний період.

Ваша робота спільно з Анною Сєрокуровою стала дуже плідним періодом. Якби був такий конкурс для туристичних представництв – на кращу роботу з пресою, ви б безперечно стали одним з переможців! У чому секрет такої успішної роботи зі ЗМІ?
Це запитання до Анни. Професіонал вищої категорії у сфері туризму, маркетингу та просування бренду на туристичному ринку. Анна – на своєму місці. Вона знає, який результат ми очікуємо і яким чином цього досягти. Дуже рідко зустрічаються такі обдаровані співробітники, яким можна довірити комплексне просування країни і спати спокійно. І Анна якраз такий приклад. У вересні 2016 року генеральний директор Міністерства туризму Ізраїлю відвідав Київ у рамках робочого візиту. Після повернення до Ізраїлю він виступив зі звітом про поїздку на засіданні ради директорів у головному офісі. Компліменти про роботу представництва Міністерства туризму Ізраїлю в Україні лунали місяцями в коридорах головного офісу. Мені було дуже приємно за мою співробітницю, за визнання її внеску в просування Ізраїлю в Україні.

Ізраїль – дуже популярний напрямок серед українців. Нам не потрібні візи, у нас є гарні акції на перельоти, є популяризація Ізраїлю в ЗМІ. Як ви вважаєте, що потрібно зробити, аби залучити ще більше туристів з України?
Ізраїль сьогодні доступніший і ближчий для українців. Скасування віз зняло певне напруження і сприяє спонтанній поїздці. Поїхати до Ізраїлю легко – тригодинний політ, 5 авіаперевізників пропонують прямі рейси з різних регіонів України зі зручним розкладом і за демократичними цінами. Мовний бар’єр не перешкода, кожен п’ятий ізраїльтянин розмовляє російською або українською мовою. Еквівалент ізраїльської валюти до гривні – 1 шекель дорівнює 7 гривень, так що розвіюю міф про дорогий відпочинок в Ізраїлі.Для порівняння: у будь-якій країні в зоні Євросоюзу українці розраховуються в євро або в доларах. Ізраїльська кухня, в тому числі й вулична їжа – це взагалі окрема тема. Фрукти й овочі представлені у великій кількості цілий рік на критих міських ринках і в супермаркетах, а ціни на них не обкладаються ПДВ. Вулична їжа це не тільки широко відомий хумус і фалафель, а й новий шедевр – запечений мініатюрний качан цвітної капусти, який подається в пергаментному папері з різними соусами. Ізраїльтяни люблять експериментувати з їжею.
Аби ще збільшити турпотік, міністерство прийняло рішення посилити рекламні кампанії на постійній основі. Ми відчуваємо, що на туристичному ринку бракує фахівців з Ізраїлю. На нинішньому етапі нестача кадрів, що спеціалізуються на Ізраїлі, і є основним бар’єром до залучення більше туристів і збільшення турпотоку. Тут немає швидких рішень, і шлях до навчання не скоротити. Озвучивши ситуацію головному офісу, сподіваюся на підтримку Міністерства туризму Ізраїлю в рамках директиви на часткову компенсацію українським туроператорам, які здійснюють ознайомлювальні тури по Ізраїлю для агентів. Така компенсація існувала з 2014 до 2016 року, тож є надія її відновити.

Чи плануєте ви приїжджати до України, або ж будемо тепер зустрічатися тільки в Ізраїлі?
Я належу до категорії людей, які легко рухаються по життю, тому ми не прощаємося. Я люблю Україну і підтримуватиму контакти з друзями й колегами. Один з найбільш значущих епізодів мого життя було прожито тут, і частинка мого серця належить Україні.
Я переконана в тому, що ми ще не раз зустрінемося як в Україні, так і в Ізраїлі, а підсумки підбивати не буду – все ще тільки починається!
До нових зустрічей у наших прекрасних країнах! Шалом!

Розмовляла Леся Москаленко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

one × four =