«Перспектива померти рано змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити» – сказав колись Стівен Гокінґ.

І прожив 76 років, замість 23-х, які йому прогнозували лікарі.

10_529e3ce5f27b5

Він не завжди був паралізованим. Юнаком, дізнавшись про свій діагноз і стрімко прогресуючу хворобу, Гокінґ вирішив жити і працювати далі так, ніби нічого не змінилося, ніби йому лишилося не два з половиною роки і ніби він не має померти у 1965-му. І це спрацювало!

Професор Гокінґ зробив купу відкриттів, двічі одружувався, у нього троє дітей! Здійснив політ над Атлантикою у 2007 році, здійснив мрію побувати в умовах невагомості. Озвучив сам себе у “Сімпсонах” і “Футурамі”. У 2017-му у вигляді голограми у Києві говорив про заселення Місяця і штучний інтелект.
Втратив голос і спілкувався через синтезатор мови.
Працював у Кембриджі на посаді, яку триста років тому обіймав Ісаак Ньютон.
Біля Кембриджського університету в своєму будинку Гокінґ і помер 14-го березня 2018 року.
Але залишились Теорія великого вибуху, випромінювання Гокінґа, чорні діри як двері в інші світи, неймовірні форми життя на інших планетах. Залишилося питання – що відбувається з речами там, куди не потрапляє навіть світло…

Ми точно досягнемо зірок!, – вважав Гокінґ і тому наша цивілізація не загине. Він заповідав нам менше дивитися під ноги і більше – на зорі!

Цитати Стівена Гокінга

“Людина – єдина тварина, яка знає, що її чекає смерть, і єдина – яка сумнівається в її остаточності»

“Бог не міг створити Всесвіт за сім днів, оскільки у нього не було часу, адже до Великого Вибуху часу не існувало.”

” Зовсім не очевидно, що розум має значну цінність в плані виживання. Бактерії чудово живуть без нього і переживуть нас, якщо так званий розум приведе нас до самознищення в ядерній війні.”

“Я помітив, що навіть ті люди, які стверджують, що все вирішено і що з цим нічого не можна вдіяти, дивляться в обидва боки, перш ніж переходять дорогу.”

“Серед усіх систем, які у нас є, найскладніші – це наші власні тіла.”

“Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.”

” Ті, кого цікавить їх IQ, просто невдахи.”

 

 

6f1c806e1739f969f1eb91e0e7a05374

14-го березня Святослав Вакарчук написав у себе в Твіттері “пам’ятаю, як в аспірантурі ми з хлопцями сперечалися, розмірковуючи про космологію Стівена Гокінґа… Сьогодні його не стало… Тіло у нього було приковане до крісла, але мозок облетів Всесвіт”.

 

max1

«Гокінґ – чи не найкращий теоретик з часів Ейнштейна»

Макс Кідрук, письменник, автор проектів науково-популярної тематики, де він виступає спікером, розповідаючи аудиторії про час, простір та космос

Гокінґ був одним з найкращих, якщо не найкращим теоретиком з часів Ейнштейна. Хай якими визначними є його наукові досягнення, значно більше вражає його воля.

Щодо його відкриттів, то це наука. Чорні діри існують, незалежно від того, вірю я в них, чи ні. Те ж саме з теоріями Гокінґа, його теорії правильні і залишатимуться правильними, доки ми не відкриємо щось більш фундаментальне, універсальне, або не спростуємо їх!

 

29196164_1605692632846699_5714160301759266816_n

Хвороба фактично позбавила Стівена Гокінґа тіла, та мозок його робив неймовірні відкриття

Мар’яна Савка, головна редакторка і співзасновниця “Видавництва Старого Лева”, видавець в Україні серії дитячих книжок Стівена Гокінґа та Люсі Гокінґ

Для людства ця втрата величезна. Однак дивом є все життя Стівена Гокінґа. Рідкісна хвороба фактично позбавила його тіла, в той час як мозок робив неймовірні відкриття. Він зазирав туди, куди людській думці практично це не під силу. Геній на візочку Стівен Гокінґ насправді був надлюдиною і залишався в центрі всього світу, натхненно досліджуючи Всесвіт. Це до нього на зустріч намагалися потрапити перші особи планети. Книги для дітей про Джорджа вони створили у співпраці з його донькою Люсі. У цілому світі і в Україні вони стали дуже популярні. Це топові позиції нашого видавництва! Написані так цікаво, що діти залюбки пірнають у космічні пригоди, отримуючи важливі знання про Всесвіт.

В Україні видано книгу Стівена Гокінґа “Найкоротша історія часу” (видавництво “Клуб сімейного дозвілля”) та серію книг для дітей “Джордж і таємний ключ до Всесвіту”, “Джордж і скарби космосу” та “Джордж і незламний код”, які Гокінґ написав разом із своєю донькою Люсі (“Видавництво Старого Лева”)

 

4775
Едді Редмейн отримав Оскар за роль Гоккінґа у фільмі “Теорія всього” (“Всесвіт Стівена Гокінга”), британській стрічці 2014 року
24055282
У 2004 році Бенедикт Камбербетч зіграв головну роль у біографічному фільмі “Гоккінґ”. Аби вжитися в роль, актор до зйомок спілкувався з професором Гокінґом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

fifteen + 6 =